- Certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna z wieloletnim doświadczeniem w publicznej i prywatnej służbie zdrowia oraz sektorze oświatowym
- Superwizorka i terapeutka szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej
- Psycholog, specjalistka psychologii klinicznej
Uzyskałam:
- Dyplom Specjalisty Psychologii Klinicznej
- Certyfikat Psychoterapeuty Psychoanalitycznego Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej
- Certyfikat Superwizora Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej
- Certyfikat Psychoterapeuty Szkoleniowego PTPP
Pracuję z dorosłymi i młodzieżą.
Kontakt
Telefon: +48 504 089 831
E-mail: teresagb@o2.pl
Droga zawodowa
Stażowałam w Klinice Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, gdzie superwizowałam pracę kliniczną u Prof. Stefana Ledera. Szkoliłam się z zakresu psychoterapii również u Prof. J. Aleksandrowicza i Prof. I. Namysłowskiej. Po uzyskaniu specjalizacji z psychologii klinicznej poszukiwałam całościowego, głębszego rozumienia złożoności ludzkiej psychiki. Wówczas koncepcja psychoanalityczna dawała odpowiedzi na wiele pytań dotyczących człowieka, jego wewnętrznego świata, kreatywności i destrukcji, przymusu powtarzania, traum transgeneracyjnych. Specjalizowałam się w Krakowskiej Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej. Otwartość środowiska krakowskiego pozwalała na poznanie wielu wybitnych psychoanalityków polskich i zagranicznych, nie tylko z teorii, winiet klinicznych, ale również w bezpośrednim kontakcie.
Pracowałam jako psychoterapeutka indywidualna i grupowa oraz kierowałam Całodobowym Oddziałem Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic w Międzyrzeczu. Był to czas intensywnego zgłębiania i rozwoju pasji psychoterapeutycznej, w tym szczególnie psychoterapii psychoanalitycznej, a także superwizowania Zespołu Oddziału przez psychoanalityka Wojtka Hańbowskiego. Wówczas naturalne stało się promowanie wraz z Zespołem myślenia psychoanalitycznego w warunkach SP Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu. Organizowałam naukowe konferencje w zakresie psychoterapii psychoanalitycznej (w tym międzynarodowe), mające wpływ na kształtowanie środowiska psychoterapeutów w Polsce i w Niemczech. Naszymi gośćmi i prelegentami byli Członkowie Zespołów z Oddziału Leczenia Zaburzeń Osobowości Szpitala im. Babińskiego w Krakowie, z Oddziału Leczenia Nerwic dla Młodzieży w Zagórzu, z Oddziału Leczenia Uzależnień w Smażynie, z Kliniki Schlei w Schleswing z Niemiec, psychoanalitycy Prof. Zvi Lothane, Prof. Wiktor Sedlak, Prof. Lidia Cierpiałkowska, Wiesława Łodej-Sobańska, Edyta Biernacka, Alicja Bobowska, Piotr Dworczyk, Maciej Musiał, Olga Pilinow, Wojciech Hańbowski. Z dużą satysfakcją prowadziłam i nadal prowadzę Osoby specjalizujące się w zakresie psychologii klinicznej oraz psychoterapii. Przez wiele lat pracowałam społecznie w Radzie Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.
Aktualnie prowadzę Prywatny Ośrodek Psychoterapii i Psychologii Klinicznej w Międzyrzeczu oraz pracuję w Zespole Ośrodka Psychoterapii i Myśli Psychoanalitycznej w Poznaniu. Uczę w Psychoanalitycznej Szkole Psychoterapii w Warszawie – filia w Poznaniu. Prowadzę superwizje pracy klinicznej i szkolenia oraz terapie osób szkolących się w zakresie psychoterapii.
Uczestniczę w szkoleniach, superwizyjnych seminariach polskich i zagranicznych, w tym włoskich, psychoanalityków. Zainteresowanie i zgłębianie wczesnych stanów umysłu oraz przekazu transgneracyjnego zaowocowało uczestnictwem w szkoleniu z zakresu Analizy Więzi Prenatalnej prowadzonym przez niemiecką psychoanalityczkę dr Helgę Blazy.
Należę do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Formy pomocy
Prowadzę indywidualną psychoterapię psychoanalityczną dorosłych i młodzieży, konsultacje , superwizje indywidualne i zespołów, terapię szkoleniową dla psychoterapeutów.
Oferuję również pomoc psychologiczną dla kobiet w ciąży i ich partnerów w ramach Analizy Więzi Prenatalnej, szczególnie dla kobiet i par, pragnących nawiązać i pogłębić więź z dzieckiem w okresie przed narodzeniem, jak również w sytuacji lęków i stanów depresyjnych w okresie ciąży, lęku przed porodem.
Praktykę psychoterapeutyczną prowadzę zgodnie ze standardami Europejskiej Federacji Psychoterapii Psychoanalitycznej (EFPP) i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.
Przyjmuję Pacjentów w Gabinecie w Poznaniu i w Międzyrzeczu. Pracuję również on-line.
Wybrane publikacje, wystąpienia naukowe i konferencyjne
- Gałązka-Bazydło T.(2001),,Poziom neurotyzmu u toksykomanów, alkoholików i palaczy”, w: Palenie tytoniu – wolność czy zniewolenie, red. Cz. Cekiera, W. Zatoński, Lublin, TN KUL, s.101-117.
- „Indywidualna psychoterapia psychoanalityczna pacjentki z zaburzeniami psychosomatycznymi” – referat wygłoszony na sympozjum na temat „Psychoterapia w warunkach szpitala psychiatrycznego – możliwości i ograniczenia”. Ośrodek Psychoterapii i Myśli Psychoanalitycznej w Poznaniu 19.09.2009 r.
- „Społeczność terapeutyczna jako lustro relacji z pierwotnymi obiektami”- referat wygłoszony na I Konferencji Psychoterapeutycznej pod patronatem PTPP na temat „Odtwarzanie relacji z pierwotnymi obiektami w procesie terapeutycznym a korektywne doświadczenia”, organizowanej przez Całodobowy Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Osobowości w Międzyrzeczu 5. 11.2011 r.
- „Tożsamość psychoterapeuty psychoanalitycznego w publicznej służbie zdrowia – na podstawie doświadczenia Całodobowego Oddziału Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Osobowości w Międzyrzeczu /woj. lubuskie/” – warsztat prowadzony w ramach Konferencji Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej na temat „Czy nadążamy za rzeczywistością?” – Gdańsk 20.10.2012 r.
- „Zastosowanie psychoterapii psychoanalitycznej w narcystycznych zaburzeniach osobowości – studium przypadku pacjenta w kryzysie wieku średniego” – referat wygłoszony na I Konferencji Psychologów Klinicznych w Poznaniu w 2014 r.
- „Specyfika psychoterapii psychoanalitycznej w leczeniu pacjentów z zaburzeniami psychosomatycznymi’’- referat wygłoszony na II Konferencji Psychologów Klinicznych w Poznaniu 26.11.2016 r.
- „Znaczenie społeczności terapeutycznej we współczesnym leczeniu szpitalnym – według podejścia psychoanalitycznego” – referat wygłoszony w Klinice Psychiatrii w Poznaniu – 2017 r.
- „Powinniśmy pokłonić się naszym małym zegarkom – odrzucenie czy akceptacja czasu jako konflikt wewnętrzny manifestujący się w procesie terapeutycznym – według paradygmatu psychoterapii psychoanalitycznej” – referat wygłoszony na III Konferencji Psychologów Klinicznych w Poznaniu 24. 11.2018 r.
- I Konferencja Analizy Więzi Prenatalnej – moderowanie dyskusji na temat wykładu szkoleniowego psychoterapeuty psychoanalitycznego z Niemiec dra n. med. Ludwiga Janusa “Odsłanianie świadomości z pogranicza snu i jawy w ramach Analizy Więzi Prenatalnej”- on-line 20.03.2021 r.
- ,,Analiza Więzi Prenatalnej w teorii i praktyce oddziaływań psychoterapeutycznych, czyli o pomocy kobietom w ciąży i parom – perspektywa psychoanalityczna” – organizacja i moderowanie sympozjum w ramach IV Krajowej Konferencji Psychologów Klinicznych w Poznaniu 23.10.2021r.